Terapeutické metódy u zvierat

Metamorfná technika pre zvieratá

Zdieľať článok:

Jemný dotyk silnej transformačnej sily

Metamorfná technika, tzv. motýlia masáž je jemnou harmonizačnou technikou, ktorá sa aplikuje u ľudí na reflexných zónach chrbtice na chodidlách, rukách a hlave. U zvierat sa aplikácia motýlích masáží vykonáva pozdĺž chrbtice, na hlave a na koreni chvosta jemnými dotykmi, hladením a krúživými pohybmi. Dotyky sú letmé a pokojné ako závan motýlích krídiel. Všetky informácie o zvierati nájdeme na jeho chrbtici. Často sa u zvierat stáva, že ochorenia vznikajú dôsledkom dlhodobého stresu. Pretože som zachraňovala zvieratá z množiarní priamo v teréne, mojimi klientmi sa stali zvieratá poväčšinou so psychickými problémami, blokmi a rôznymi traumami, z ktorých sa následne vyvinuli rôzne ochorenia. Preparáty Energy fungujú samozrejme aj na psychickej úrovni, často sú traumy zvierat tak hlboko zakorenené, že je potrebná doživotná a pravidelná aplikácia preparátov. Hľadala som teda na svojej ceste ďalšiu možnosť, ako harmonizovať aj tieto zvieratá. Motýlie masáže predčili moje očakávania a nádherne dopĺňajú jemné energie veterinárnych preparátov.

"Regenerácia je cesta. Niekedy je rovná a krátka, inokedy kľukatá a dlhá, ale zakaždým vedie k rovnakému cieľu menom Zdravie."
Katarina Bestr, terapeut a poradca

Štruktúra srsti
Chlp vzniká delením epidermálnych buniek nachádzajúcich sa v chlpovej cibuľke, na dne chlpového folikulu uloženého v kožnej škáre psa. Psi majú, na rozdiel od človeka, folikuly tzv. zložené, z jedného kožného póru vyrastá jeden silnejší krycí chlp, pesík, a 5–20 chlupov podsady.

Aplikácia a jej účinky

Dostala sa ku mne sučka anglického buldoga s alergiou. Podľa popisu majiteľa a fotografií kože ma zakaždým u mojich zvieracích klientov zaujíma aj ich psychický stav. Sučka bola ľakavá od šteniatka, uzavretá, všetky zmeny u nej vyvolávali psychické problémy. Sučka prestala komunikovať, vyhľadávala svoj pokoj, vonku chodila nerada, a keď už musela ísť von, držala sa pri majiteľovej nohe. Fúkanie vetra, pohyb listu vo vetre ju zakaždým vyľakali. Venčiť sa chodila iba na jedno konkrétne miesto, aj keby trvala vychádzka niekoľko kilometrov, pokiaľ sa nešlo okolo jej miesta, sučka sa nevyvenčila. Vo svorke sa veľmi nezúčastňovala spoločných hier, mala rada svoje miesto, ktoré bolo pre ňu útočiskom. Neznášala akúkoľvek fyzickú manipuláciu. Na vychádzke sa ľuďom vyhýbala oblúkom. Všetky zmeny v domácnosti, ktoré sa týkali manipulácie s riadom, náhodné buchnutie dverí, šušťanie vriec na odpad ju zakaždým vyľakali. Podľa slov majiteľa si neužívala naplno svoj psí život. Po smrti najstaršieho člena svorky, ku ktorému mala sučka silný citový vzťah, sa ešte viac uzavrela a podľa majiteľa bola bez svojho parťáka stratená. Sučka začala užívať preparáty Energy na liečbu alergie, kože na bruchu a v podpazuší bola začervenaná a svrbivá. Po konzultácii s majiteľom sme pristúpili na aplikáciu metamorfnej techniky, ktorú sme vykonávali denne, vzhľadom na to, že zvieratá majú rýchlejší metabolizmus. Výsledky predčili moje očakávania.

1. aplikácia motýlích masáží:

Po prvej aplikácii, ktorá trvala dve minúty, na druhý deň sučka vstala ako prvá, čo u nej nebolo zvykom, a začala sa veľmi intenzívne zaujímať o dianie v kuchyni a prípravu jedla. Bola veľmi kontaktná, hravá a veselá.

2. aplikácia motýlích masáží

Druhá aplikácia trvala 30 minút. Sučka sa začala viac zaujímať o dianie vo svorke, nemala potrebu sa chodiť vôbec schovávať a dištancovať, surfovala po dome a sledovala ostatných dvoch členov svorky, ako sa hrajú, a nesmelo a krátko sa začala zapájať do hier. Začala sedávať majiteľovi pri nohe a pozerala sa, ako sa chlapci hrajú, prestala mať potrebu si zaliezť do vedľajšej izby a mať svätý pokoj. Výrazne sa zlepšila jej koža. Brucho aj podpazušie prestali byť začervenané a sučka sa prestala škrabkať.

3. aplikácia motýlích masáží

Dĺžka masáže bola cca 35 minút. Sučka manipuláciu znáša dobre, nie je ešte celkom uvoľnená, ale nebráni sa, pri masáži sa krásne uvoľnila, prestala byť v strehu, a masáž prespala. Začala sa zapájať do hier vo svorke veľmi aktívne, nevyhľadávala samotu a pokoj, na vychádzke sa prestala držať pri nohe majiteľa a začala skúmať okolie, je kontaktnejšia?, pred ľuďmi sa neschováva a netvári sa, že tu nie je, ale naopak, so záujmom ich sleduje.

4. aplikácia motýlích masáží

Dĺžka masáže sa predĺžila na 40 minút. Sučka pri nej krásne uvoľnene spala, užívala si. Podľa opisu majiteľa sa prvýkrát po dvoch rokoch vyvenčila vonku na iné miesto než to, ktoré jej dva roky ponúkalo bezpečie. To bol veľký úspech. Alergia zmizla a vysadil sa Peralgin, pretože sučka sa neškrabala a nedrela brucho o koberec.

Celkom sa u sučky aplikovalo 12 masáží a alergia sa upokojila natoľko, že nebolo treba znova nasadzovať Peralgin, sučka užíva preparáty na alergiu, je oveľa veselšia, dokonca si vo svorke začala vytyčovať hranice. U zvierat sa dá metamorfná technika aplikovať aj na diaľku, keď je potrebné rýchlo zviera upokojiť. Metamorfnú techniku vnímam ako skvelú harmonizačnú techniku pri akútnych problémoch, pri agresívnych zvieratách, zvieratách s rôznymi psychickými poruchami, na rýchle upokojenie vystrašeného zvieraťa. Veľmi pozitívne vplýva na gravidné sučky a sučky po cisárskom reze.Article thumbnail

Falošná gravidita

Falošná gravidita čiže pseudogravidita je hormonálny stav, keď sučka bez toho, aby bola počas hárania pripustená, začína laktovať a správať sa, ako by šteňatá čakala, prípadne sa o ne už starala.
Čítať článok


Article thumbnail

Vyšetrenie očí u zvierat

Vyšetrenie očí zvierat prebieha veľmi podobne ako vyšetrenie ľudských očí a malo by byť súčasťou základného vyšetrenia, pretože v mnohých prípadoch celkové ochorenia súvisia aj s postihnutím očí.
Čítať článok


Article thumbnail

Bradavice u šteňaťa

Bradavice u mladých psov sú najčastejšie infekčného pôvodu, spôsobuje ich papilomavírus. Psi sú tak nákazliví pre ostatné psy (nie pre iné zvieratá, ani pre ľudí).
Čítať článok